Es sieht aus, dass Sie im sind. Wünschen Sie sich an die Deutsche Website gehen? ja | nein

Bezpečnostní okenní kliky SECUSTIK

Zeptejte se nás... 800 141 432 Poptávka

Okenní kliky SECUSTIK

Jedná se o bezpečnostní kliky s mechanismem zamezujícím násilnému pohybu kování vně okna s možností aretace po 45° pro spárové větrání-MIKROVENTILACE. Bezpečnostní kliky s mechanismem zamezujícím násilnému pohybu kování vně okna s možností aretace po 45° pro spárové větrání-MIKROVENTILACE.

Hliníková okenní klika HOPPE Secustik testovaná dle RAL-RG 607/9, splňuje požadavky normy AhS RAL-RG 607/13, otočná krytka, plastová rozeta s podpůrnými noky, 7mm plný čtyřhran, stranová aretace s přesným polohováním (45°), samočinné blokování proti neoprávněnému posunutí okenního kování a otočení čtyřhranu zvenku, včetně šroubů.

 

Barevná provedení klik

 f1  f4  f9  f9016
Hliník
F1 - přírodní 
Hliník
F4 - bronz  
 Hliník
F9 - ocel 
 Hliník
F9016 - bílá 

 

Secustik - okenní klika se slyšitelným plus pro větší bezpečnost

Systém Secustik je chráněn ochrannou známkou a patentem. Okenní kliky Secustik mají patentovaný blokovací mechanismus jako integrovanou záruku bezpečnosti. Tento mechanismus znemožňuje neoprávněné posunutí okenním kováním zvenku. Spojovací prvek mezi klikou a čtyřhranem přitom působí jako "mechanická dioda". To sice umožňuje normální ovládání okenní kliky zevnitř, ale blokuje kliku v případě, že se někdo pokusí s okenní klikou manipulovat zvenku pomocí kování. Tím splňují kliky Secustik požadavky normy AhS RAL-RG607/13. Při otáčení klikou Secustik o 180° z uzavřené polohy do výklopné polohy blokovací mechanismus zapadává se slyšitelným cvakáním do speciálních drážek - to je slyšitelné plus pro větší bezpečnost oken. 

Takto vzniká typický zvuk klik Secustik

zvuk a zvuk b zvuk c
  1. Patentovaný blokovací mechanismus okenní kliky Secustik
  2. Při otáčení okenní klikou zapadávají pružně uložené zajišťovací kolíky 1 přesným cvaknutím do speciálních drážek v poudře 2.
  3. Během otáčivého pohybu jsou zajišťovací kolíky 1 pomocí spojovacího prvku 3 unášeny k dalším drážkám 2, do kterých opět slyšitelně zapadnou.  

Takto klika Secustik účinně brání pokusům o vloupání:

vloupání vloupání vloupání

 

  1. Při pokusu o vloupání jsou zajišťovací kolíky 1 spojovacím prvkem 3 zatlačeny do drážek v pouzdře 2. 
  2. V této poloze kolíky 1 účinně brání v otočení okenní klikou z venku. 
  3. Okenní klika se zablokuje a zmaří pokus o vloupání. 


Máte zájem? Napište nám...
Odeslat poptávku
TOPlist